Ara
Close this search box.

Kredi Kartsız Taksitle Altın

Kategori:

10 Mart 2022

Kredi kartsız taksitle altın taksitlendirmelerini kredi kartı kullanmadan elden ödeme şeklinde yapmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Elden taksitle yapılan ödemelerde ödemeler banka yerine kuyumculara yapıldığında aradaki banka komisyonu da ortadan kalkmış olacaktır. Birçok kuyumcu müşterilerine kredi kartı kullandırmadan elden ödeme yoluyla altın satışı gerçekleştirmektedir.

Elden Taksitle Altın Almak

Hayata geçirilmesi ile birlikte çoğu kişinin dikkatini çekmeyi başaran taksitle altın seçeneği, özellikle acil nakit ihtiyacı olanlar ve altın yatırımcıları tarafından dikkatle takip edilmektedir. Taksitlendirme seçeneği ile ödemeler kredi kartı kullanmadan parçalar halinde ve kolayca yapılabilecektir. Ülkemizde birçok şehirde bu şekilde altın satışı yapılmaktadır.

Elden Taksitle Alınabilecek Altın Çeşitleri

Elden taksitle alınabilecek bazı altın türleri bulunmaktadır.

  • Adana burma bilezik,
  • Kelepçe model bilezik,
  • Trabzon hasır modeli,
  • Altın küpe çeşitleri,
  • Takı seti,
  • Düz işçiliksiz 22 ayar,
  • Düz işçiliksiz 24 ayar,
  • Hediyelik altın çeşitleri taksitle elden ödeme ile alınabilecek altın türleri arasındadır.

Elden taksitle altın alınırken bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durumlardan biri altında işçiliğin olup olmaması durumudur. İşçilik ücreti olan altın ürünleri alırken yüksek ödeme yaparken, satma durumunda ise daha düşük bir ücret almaya neden olabilmektedir. Bu duruma istinaden acil nakit ihtiyacından dolayı altın alınacaksa daha düz ve işçilik oranı az olan altın tercihinde bulunulmalıdır.

Kredi Kartsız Taksitle Altın Nasıl Alınır?

Kredi kartı olmadan taksitle altın almak isteyenlerin yapmaları gereken ilk iş altını hangi amaçla almak istediklerini tespit etmeleri olmaktadır. Acil nakit ihtiyacından dolayı taksitli altın alacak olanların altın alış ve satış rakamları arasında çok fazla fark olmayan altın türünü tercih etmeleri gerekmektedir.

Taksitli altın kuyumcudan ve internet üzerinden alınabilmektedir. Her iki durumda da doğru ve güvenilir bir firma ile çalışılmalıdır. Bu nedenle firma tercihinde acele edilmemelidir. Doğru firma bulunduğunda taksitle altın almak alıcısına birçok kolaylık sağlayacaktır.

Yatırım amaçlı taksitle altın almak isteyenler ise yine işçiliği daha az olan altın tercih ettiklerinde altını satma durumunda elde ettikleri kazanç çok daha fazla olacaktır. Konu hakkında daha detaylı bilgiye firmadan da ulaşılabileceği gibi internette de bu konuyla birçok yazı bulunmaktadır. Oradan bilgi sahibi olunabilmektedir.

Elden Taksitle Altın Veren Kuyumcular

Taksitle altın alımının hayata geçirilmesiyle birlikte çoğu kişi bu şekilde altın almayı tercih etmektedir. Her ne kadar internet üzerinden de taksit ile altın alınabilse de gerek güvenlik, gerekse alışılagelmiş olması nedeniyle çoğu kişi kuyumcudan taksit ile altın almayı tercih etmektedir.

Taksit ile altın satışı her kuyumu tarafından yapılan bir işlem değildir. Bunun için firmalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olduktan firma tercihinde bulunmak daha doğru olacaktır. Kuyumcu çarşısı ve kapalı çarşı altın satışı konusunda en güvenilir yerlerin başında gelmektedir. Kredi kartsız taksitle altın, kredi kartı kullanmayan ve bankalara borçlanmak istemeyenlerin daha fazla ilgi alanına giren bir durumdur. Taksit ile altın almak için gerekli şartların ne olduğu firmalarla görüşülüp daha detaylı bilgi alınabilecektir.

10 Mart 2022
Başa dön