Senetle Altın Veren Kuyumcular İzmir

Kategori:

8 Mart 2022

Senetle altın veren kuyumcular İzmir, bankalar üzerinden nakit paraya ulaşmakta zorlanan kişilerin başvurduğu yerlerden biridir. Yeteri kadar kredi notuna sahip olmayan kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılayacak finansmana ihtiyaç duymaktadırlar. Burada en sık başvuru yapılan yerlerin başında kuyumcular gelmektedir. Kuyumcular nakit altın satışının yanında senetli altın satışı da gerçekleştirmektedirler.

Nakit sıkıntısının yaşanmasına bağlı olarak danışmanlık firmaları vatandaşlara senet ile borç vermektedirler. Bu konuda kuyumcular da faaliyet göstermeye başlayarak senet karşılığında altın satışı gerçekleştirmektedirler. Satış işleminin senetli olarak gerçekleştirilmesi kuyumcuların belli şartlar altında senetle altın satmaklarını neden olmaktadır.

Senetle Altın Almak İsteyenlerden İstenen Belgeler

Senetle altın veren kuyumcular İzmir ilinde de pek çok ilçede aktif faaliyet göstermektedir. Kuyumcular senetli altın satışlarında kendilerini güvenceye almak isteyerek bu doğrultuda satış yapmaktadırlar. Senet ile altın satışını her kuyumcu yapmamakta, yapan kuyumcular da belli şartlar altında bu satışı gerçekleştirmektedirler.

Senet ile altın satış yapan kuyumcular bu işi komisyon karşılığında yapmaktadırlar. Komisyon oranları her kuyumcuda değişmekte, oranlar %10 ile %20 aralığında olmaktadır.

Her kuyumcuda durum değişiklik göstermekle birlikte;

  • Kimlik kartı fotokopisi,
  • Gelir belgesi,
  • SGK dökümü,
  • İkametgah gibi belgeler kuyumcular tarafında senetli altın alacak olan kişiden istenebilmektedir.

Senetle Altın Veren Yerler

Kuyumcular altın satışında önde gelen yerlerden biridir. Bunun yanında altın satışını internet üzerinden gerçekleştiren firmalar da bulunmaktadır. Senetli alım satımlarının artması ile internet üzerinden altın satan yerler de senet ile altın satışı gerçekleştirmektedirler

Senetle altın almak isteyenlerin güvenilir bir kuyumcu ile anlaşma sağlamaları gerekmektedir. Senet ile altın satışını her kuyumcu yapmamaktadır. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra firma ile anlaşma sağlanması daha doğru olacaktır.

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Nakit sıkıntısı çekenlerin ilk yaptığı iş bankalara ve finansman kuruluşlarına başvuruda bulunmak olmaktadır. Bankalarla yaşadıkları sorunlar nedeniyle kredi alamayanlar ise nakit paraya ulaşabilecekleri bazı yöntemler aramaktadırlar. Diğer yandan altına yatırım yapmak isteyenler fakat nakit olarak belli bir birikimi olmayanlar için de senetle altın veren kuyumcular İzmir iyi bir alternatif olmaktadır.

Senet ile altın son zamanların en popüler konularından biridir. Güvenilir bir firma bulduktan sonra alınan senetli altın ile birikim yapılabileceği gibi farklı bir yerde altının satışı yapılarak nakit para da elde edilebilmektedir.

Kuyumcular aracılığı ile ya da internet üzerinden senetle altın satışı yapılan yerle anlaşma sağlanabilir. Senette yer alan her detayın en ince ayrıntısına kadar okunması, akılda takılan yerin mutlaka firma sahibine sorulması gerekmektedir. Aksi taktirde belli bir zaman sonra sıkıntı yaşanabilmektedir.Senetle altın veren kuyumcular İzmir ilinin çeşitli yerlerinde faaliyet göstermektedir. Senet ile altın alma şartları firmadan firmaya değiştiği için tek bir firmaya bağlı kalmadan birden çok firma görüşmek daha doğru olacaktır Bu şekilde daha düşük komisyon oranları altın alabilmek mümkün olmaktadır.

8 Mart 2022
Başa dön